Font yapma/düzenleme programları

fontlab

Fontlab Studio

http://www.fontlab.com/
Hem Windows hem MacOS işletim sistemlerii için bir program ve çok başarılı. Ancak ücretli, trial versiyonunu indirip deneyebilirsiniz. Satın almak isterseniz fiyatı $649.

glyphs

Glyphs

http://www.glyphsapp.com/
MacOS’lar için bir program, ücretli, trial versiyonunu indirip deneyebilirsiniz.  Satın almak isterseniz fiyatı $299.99.

 

 

glyphr

Glyphr Studio

http://glyphrstudio.com/
Yukarıdaki Glyps programı ile ismi biraz benziyor. Ancak Glyphr programı ÜCRETSİZ ve HTML5 web font editörü. Oldukça basit ve kullanışlı gözüküyor, denemeye değer.

 

 

prototypo

Prototypo

http://www.prototypo.io/
Yazı tipi düzenleme uygulaması. Vİdeoda neler yapılabildiği çok güzel gösterilmiş: Videoyu seyretmek için: http://vimeo.com/86406495 Uygulama şu anda beta aşamasında, geliştiriliyor.

 

 

robofont

Robofont

http://robofont.com/
MacOS’lar için bir program, ücretli, trial versiyonunu indirip deneyebilirsiniz. Satın almak isterseniz fiyatı €400, çok pahalı bir program, bu kadar fiyatı kim verecek bilmiyorum.

 

fontstruct

Fontstruct

http://fontstruct.com/

Online font yapma uygulaması. Fontunu yap, paylaş, kullan. Hem de ücretsiz.

 

typelight

Type Light

http://www.cr8software.net/
Windows ve iOSlar için ayrı ayrı indirilebiliyor. Ücretsiz light versiyonu var, ücretli full sürümü de var. Windows 8.1 için renkli font da yapabiliyorsunuz.

 

fontcreator

Font Creator

http://www.high-logic.com/
79$ fiyattan başlayan ücretli bir program. Fontlarınızı düzenlemek için ve yeni font yapmak için kullanabilirsiniz. Renkli font da yapabiliyorsunuz.

Font yapma/düzenleme programları ” yazısı için 3 yorum

  1. Merhaba Android telefonlar için özellikle lg serisi kendi yazı tipi fondumu yapabileceğim Türkçe 1 program varmı çok işimi görürdü inanın
    Teşekkürler

    • Merhaba Osman
      Bildigim kadarıyla Türkçe arayüze sahip font programı yok. Font programlariyla ureteceginiz fontu telefonlatda da kullanabilirsin.

Bir Cevap Yazın