Sitenizin Google’daki index sayısını öğrenme

Google'da kaç kez indexlendiğinizi öğrenin!Sitenizin Google’da kaç defa indexlendiğini öğrenmek çok basit. Bunun için sitenizin URL’sini Google arama kutusuna site:siteadi.com şeklinde yazmanız yeterli. Sitenizin kaç defa indexlendiğini sonuçlar geldiğinde görebilirsiniz.

index sayısı neden önemli?

Sitenizi internet kullanıcıları nasıl bulacak? İşte burada Google botlarının sitenizi ne kadar indexlediğinin önemi büyük (tabi SEO çalışmalarındaki bir sürü parametreye ek olarak). Sitenizdeki URL’ler Google sunucularında indexlenmiş olması gerekiyor ki arama sonuçlarında sizin de siteniz listelensin. İşte tam bu noktada index sayısı devreye giriyor. İnternet kullanıcıların çok büyük bir kısmı Google aramaları kullanarak sitelere erişiyorlar. İndex sayısı Google’dan gelen kullanıcıların size ulaşması açısından çok önemlidir. Çünkü ne kadar çok ulaşılabilecek sayfa ve ilgili kelime indexlenmiş olursa hedef kitleniz sizi Google arama motorundan o kadar kolay bulabilir.

Eğer sitenizin daha kolay bulunmasını istiyorsanız sitenizin index sayısını artırmalısınız. Bu şu demek oluyor: Sİtenizde mümkün olduğu kadar çok sayfanız olsun. Yeni içerikler girin. Sayfa sayınızı çoğaltın. Tabi bu arada içi boş,spam olabilecek içeriklerden de kaçınmanız gerekiyor. Ne kadar çok sayfa varsa (SEO çalışmalarınızı yapmanız şartıyla) Google’da o kadar çok sayıda indexlenirsiniz.

Bir Cevap Yazın