Tasarımcılar ile tasarımcı olmayanların renklere bakışı

Tasarımcılar renkleri elbette çok daha detaylı algılarlar. Bu algıyı güzel bir şekilde görselleştirmişler. Tasarımcılar ile tasarımcı olmayanların renklere bakışının detayı alttaki resimde:

funny-graphic-designer-posters-charts-3b

Tasarımcılar ile tasarımcı olmayanların renklere bakışı ” yazısı için 5 yorum

  1. Ben de ilk görüşte, bu görsel kadın ile erkeğin renklere bakış açısını gösteriyor diye algıladım. Zira daha önce kadın-erkek farklılıkları ile ilgili bir makalede görmüştüm. Anasayfadan bu başlığa girerken daha çok perspektif noktası üzerinde durulacak diye bekliyordum.

  2. Yine tasarımcılar ile ilgili, ama farklı bir şeyi anlatıyor. Resmin orjinali kadın ve erkeğin renklere bakışı şeklinde. Soldaki kadın silinmiş ve sağdaki erkek resmi çevrilip sola kopyalanmış. Üzerine de designer ve regular people yazısı eklenmiş. Tasarımcıların başkalarının işlerini çalıp değiştirerek kullanmaya tandansı olduğunu anlatıyor. ;)))))));)

    • Yorumun üzerine araştırdım, çalışma dediğin gibi hazırlanmış. Emeği geçenlerin ellerine sağlık. Ben de yukarıdaki yazıdaki halini görmüştüm Twitter’dan. Alıp yayınladım ancak yukarıdaki yazıdaki yorumlama da gerçeğe uygun aslında :)

Bir Cevap Yazın