Tasarımcıların Olmazsa Olmaz Yazı Tipleri

Eğer bir tasarımcıysanız müşterilerinizi etkilemeniz için yazı tiplerini iyi kullanın. Bir proje için doğru yazı tipinin seçilmesi esastır. Bazen kolay okunmak üzere bir yazı tipi seçmelisiniz bazen de daha süslü ve eğlenceli bir yazı tipi seçmeniz gerekebilir.

Bununla birlikte bir tasarımcı olun veya düz yazı yazan biri olun farketmez, yeni bir yazı tipi herkes için eğlencelidir.

Aşağıdaki bazı olmazsa olmaz, fonksiyonel yazı tiplerine bir göz atın:

Core Circus

corecircus

20 çeşitten oluşan eğlenceli bir yazı tipi ailesi.Eğlenceli bir yazı karakteridir. Retro tasarımlarınızda da kullanabileceğiniz fontları mevcut.

İndir

Clavo

clavo

Çok okunaklı bir yazı tipidir. Seriflidir. 20 yazı tipini içeren bir ailedir. Klasik formalar içermesi ve geleneksel oranlarda olması dolayısıyla okuyucuları yormaz, uzun metinlerinizde tercih edebilirsiniz.

İndir

Gentona

gentona

Gentona kolay okunabilir, algılanabilir bir fonttur. Çeşitli uygulamalar için tasarlanmıştır. Kullanıcının dikkatini dağıtmayaz ve temiz bir fonttur, 20 fonttan oluşan bir ailedir.

İndir

Niveau Grotesk

Niveau_Grotesk

18 fonttan oluşan bir ailedir. Profesyonel bir fonttur fakat yine de ilginç bir fonttur. Bazı karakterleri beklenmedik zerafette tasarıma ve eğimlere, estetiğe sahip olduğu için etkileyici özelliği vardır.

İndir

Voyage

Voyage

Voyage font eski klasik ve el yazısı fontudur. 3 yazı tipinden oluşan bir ailedir. Karakterler arası geçiş çok yumuşak ve hoştur. Zarif bir fonttur. İnce ve kalın seçenekleri vardır.

İndir

Encorpada Classic

Encorpada_Classic

Encorpada Classic ailesi 14 fonttan oluşur. Serifli bir fonttur, kıvrımları ve ilginç eğimleri fontu popüler yapıyor.

İndir

Authentic Labels

AuthenticLabels

Etiket ihtyaçlarınız için çok güzel bir font. Otantik desenlerin yer aldığı çeşitli etiketler, ribonlar içeriyor. Bu font tasarımlarınızı zenginleştirecektir. Bir çok etiket seçeneği tasarımlarınızda elinizi çok rahatlatacak.

İndir

Tasarımcıların Olmazsa Olmaz Yazı Tipleri ” yazısı için 1 yorum

  1. hocam sitenizde bulunan yazılar bir çok konuda faydalı oldu. bu paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın